Branş Dersleri
BALE
Bale eğitimi, üstün bir sanat zevki geliştirmenin dışında çocuğun sosyal ve fiziksel gelişimine de büyük katkıda bulunmaktadır.
Bale dersi aynı zamanda ritm ve dans duygusunu kuvvetlendirir.
BİNİCİLİK
Okulumuzda daha çok yaz aylarında uygulanmakta olan binicilik eğitiminde hedeflenen;
çocukların bedensel koordinasyonunu geliştirme, denge merkezinin çalıştırılması, atları besleme ve onların bakımlarını üstlenmeleri yolu ile sorumluluk bilincinin gelişmesine destek olmaktır.
DRAMA
Çocukların farkındalığının artmasını sağlayan ve kendilerini keşfedebilcekleri bir branş dersidir.
İfade gücünü geliştiren, olay ve olgulara eleştirel yaklaşabilmeyi sağlayan drama dersi,empati kurabilmeyi öğrenmek açısından en sağlıklı yoldur.
Sabah saatlerinde yapılması güne enerjik ve keyifli başlamayı sağlayacaktır.
KULÜP ÇALIŞMALARI/ PİYANO
Okul öncesi eğitimde çok önemli olduğuna inandığımız müzik çalışmaları dahilinde piyano çalmak isteyen bütün öğrencilerimizle bu çalışma yapılmaktadır.
Burada hedeflenen çocuğun beyninin her iki lobunu kullanabileceği bir çalışmayı yapmasını sağlamak, konsantrasyon ve dikkatini geliştirmek, farklı yönerge alabilmesini, sıra beklemesini ve daha bir çok gelişimi kazanmasını sağlamaktır.
Bununla birlikte farklı bir çalışma içerisinde bulunan çocukların estetik algısının değişmesi,kendini farklı ve özel hissetmesi sosyal gelişimleri açısından da önemlidir.
KULÜP ÇALIŞMALARI/ YOGA
Çocuk Yogası; sohbet, ısınma hareketleri, hikayelerle yapılan duruş çalışmaları, nefes teknikleri, sessizlik ve dinlenme uygulamaları ile konsantrasyon ve yaratıcılığı arttırır.
Yapılan çalışmalarla çocukların bedenlerini fark etmeleri, daha esnek ve dengeli olmalarına katkıda bulunulduğu gibi rekabetten uzak ve başarısızlık endişesi duymadan keyifle etkinlik yapmaları sağlanır.
Yoga çalışmalarında farklı yaş gruplarıyla birlikte olmanın tecrübesini de yaşayan çocuklar öfke ve şiddet gibi olumsuz duygulardan arınıp, kendilerini tanımaya ve çevrelerine pozitif enerji yaymaya başlarlar.
MÜZİK- ORFF
Daha anne karnındayken işitme becerisini kazanan çocuğun, yaşamında müziğin zeka gelişimindeki büyük rolünden yola çıkan okulumuzda müzik ve Orff eğitimi;
. ses dinleme ve ayırt etme,
. Orff çalgıları ile oyunlar ve kavramlar (yüksek- alçak, yavaş- hızlı, sesli- sessiz),
. müzik dinleme (Klasik eserleri dinleme, belli başlı bestecileri tanıma, dinlediği eserleri resmetme,
. şarkı söyleme,
. yaratıcı hareket ve dans,
. beden perküsyonu,
. ritm çalışmaları,
. enstruman yapımı,
. KLANGGESCHICHTE (ses hikayeleri oluşturma)
gibi teknikler kullanılarak, çocuklara temel müzik becerileri kazandırmayı ve estetik duygularını geliştirmeyi hedefliyor.
Okulumuzda Orff etkinliği, çocukların bütün gelişim alanlarını desteklemek amacıyla yapılan bir etkinliktir.
Orff öğretisinde ritm duygularını temel alan bir program uygulanır.
Orff öğretisi, dil- müzik- dans ve ritm ve en önemlisi hareket odaklı bir eğitim yöntemidir.
Orff eğitimi,konuşma, şarkı söyleme, ses oluşturma, hareket dans ve vurmalı çalgıların kullanılması ile uygulanır. Çocuklar günlük hayatta kullanılan materyallerle özgürce müzik yapmanın keyfine varacakları gibi, müzik aletlerini kendi elleri ile yapabilecekleri yaratıcılık ve estetik algılarını geliştirecekleri bir etkinlik olarak da uygulanmaktadır. Orff metodu ile eğitim bütün duyuların açık tutulduğu çok kanallı bir öğrenme yoludur.
SATRANÇ
En güzel yanlarından biri çocuğun zekasını kamçılayan bir eğitim metodu olmasının yanında aşağıdaki becerileri kazandırırken eğlenceli vakit geçirmelerini de sağlamasıdır.
Sonuç olarak çocuklar kritik durumlarda iyi düşünme, daha iyi problem çözme ve bağımsız karar verme yeteneğini kazanırlar ve geliştirirler.

Zihni ve hayal kurma gücünü geliştirirler

Dikkati geliştirir

Öngörüyü geliştirir

Kapsamlı düşünmeyi öğretir

Sabırlı olmayı öğretir

Özgüven kazandırır

Yeni sözcük ve kavramlarla tanıştırır

Kurallara ve rakibe saygılı olmayı öğretir

Zevk verir ve eğlendirir.
Sayfa: 
Rgb Team Logo